card

Албан хаагчдын утасны жагсаалт

 

 

 

Ажлын байрны нэр

Албан хаагчийн нэр

Өрөөний дугаар

Өрөөний утасны дугаар

Майл хаяг

1

1

Сайд

Л.Энх-Амгалан

511а

323158

263158

    L.Enkhamgalan@mecs.gov.mn

2

2

Дэд сайд

Г.Ганбаяр

510

263589

        Ganbayar@mecs.gov.mn

3

3

Төрийн нарийн бичгийн дарга 

Л.Цэдэвсүрэн

411

263653

Tsedevsuren@mecs.gov.mn

САЙДЫН АЖЛЫН АЛБА

 

1

Сайдын зөвлөх

М.Батгэрэл

506

263646

Batgerel@mecs.gov.mn

5

2

Сайдын туслах

Г.Урангоо

511

262480

Urangoo@mecs.gov.mn

6

3

Хэвлэлийн төлөөлөгч

Ц.Шинэбаяр

110

260723

Shinebayar@mecs.gov.mn

1.БОЛОВСРОЛЫН НЭГДСЭН БОДЛОГО ТӨЛӨВЛӨЛТИЙН ГАЗАР

7

1

Газрын дарга

П.Оюунаа

514

267445

Oyunaa@mecs.gov.mn

8

2

Боловсролын нэгдсэн бодлого, төсөл хөтөлбөрийн төлөвлөлт, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

А.Цолмон

405

260721

Tsolmon@mecs.gov.mn

9

3

Суралцагчийн хөгжил, хамгаалал, тэгш хамруулах боловсрол, насан туршийн суралцахуйн бодлого, төлөвлөлт, хариуцсан шинжээч

Б.Мянган

405

260721

Myangan@mecs.gov.mn

10

4

Салбарын хүний нөөцийн хөгжлийн бодлого, төлөвлөлт хариуцсан шинээч

Ж.Нарантуяа

515

264531

Narantuya.j@mecs.gov.mn

 

11

5

Сургалтын хөтөлбөр, үнэлгээ, төлөвлөгөө, сурах бичгийн бодлого, төлөвлөлт хариуцсан шинжээч

Ц.Чимэдлхам

515

264531

Chimedlkham@mecs.gov.mn

12

6

Сургалтын байгууллагын хөгжил, орчин, хэрэглэгдэхүүний бодлого, төлөвлөлт хариуцсан шинжээч

Б.Бадамжав

515

264531

Badamjav@mecs.gov.mn

 

1.1.Боловсролын чанарын үнэлгээний хэлтэс

13

1

Хэлтсийн дарга

М.Гантуяа

409

266294

Gantuya.M@mecs.gov.mn

 

14

2

Чанарын үнэлгээний бодлого, төлөвлөлт, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

Ч.Ганцэцэг

421

260728

Gantsetsegch@mecs.gov.mn

 

15

3

Гүйцэтгэлийн үнэлгээний бодлого, төлөвлөлт хариуцсан шинжээч

Ц.Бумангэрэл

421

260728

Bumangerel@mecs.gov.mn

 

1.2.Цахим бодлого, статистикийн хэлтэс

16

1

Хэлтсийн дарга

Ю.Алтантуяа

413

323284

Altantuya@mecs.gov.mn

 

17

2

Салбарын цахим бодлого, төлөвлөлт, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

О.Дүнжиннамдаг

 

423

263600

Dunjinnamdag@mecs.gov.mn

18

3

Салбарын цахим дэд бүтэц, мэдээллийн аюулгүй байдлын бодлого, төлөвлөлт, технологийн нэвтрүүлэлт хариуцсан шинжээч

 

 

423

263600

 

19

4

Сургуулийн өмнөх болон ерөнхий боловсролын байгууллага, харьяа байгууллагын статистикийн бодлого, төлөвлөлт, шинжилгээ, мэдээллийн сангийн зохицуулалт хариуцсан шинжээч

Д.Анхзаяа

 

 

 

521

313006

Ankhzaya@mecs.gov.mn

 

20

5

Мэргэжлийн болон дээд боловсрол, шинжлэх ухаан, инноваци технологийн салбарын статистикийн бодлого, төлөвлөлт, шинжилгээ, мэдээллийн сангийн зохицуулалт хариуцсан шинжээч

П.Болормаа

 

 

 

521

313006

Bolormaa@mecs.gov.mn

2.ШИНЖЛЭХ УХААН, ТЕХНОЛОГИЙН БОДЛОГО, ИННОВАЦИЙН ХӨГЖҮҮЛЭЛТ, ХЭРЭГЖИЛТИЙГ ЗОХИЦУУЛАХ ГАЗАР

 

21

1

Газрын дарга

Д.Баттогтох

513

260816

Battogtokh.D@mecs.gov.mn

22

2

Шинжлэх ухаан, технологийн нэгдсэн бодлого, төлөвлөлт, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

Ц.Намчинсүрэн

507

 

 

267131

Namchinsuren@mecs.gov.mn

23

3

Салбарын түншлэл, өндөр технологи, инновацийн хөгжүүлэлт, гарааны компанийн бодлого, зохицуулалт, хэрэгжилт хариуцсан шинжээч

Б.Урьболд

507

 

 

267131

Uribold@mecs.gov.mn

24

4

Салбарын судалгаа хөгжүүлэлт, дэд бүтцийн бодлого, зохицуулалт, хэрэгжилт хариуцсан шинжээч

Э.Бат-Эрдэнэ

507

 

 

267131

Baterdene.E@mecs.gov.mn

25

5

Салбарын технологи, хөгжүүлэлт, дамжуулалтын бодлого, зохицуулалт, хэрэгжилт, оюуны өмчийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Б.Туул

507

 

 

 

267131

Tuul@mecs.gov.mn

26

6

Салбарын харьяа, эрдэм шинжилгээний байгууллагын хөгжил, судалгааны үндсэн чиглэлийн бодлого, төлөвлөлт, хэрэгжилт, зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Д.Баттогтох

507

267131

Battogtokh@mecs.gov.mn

27

7

Салбарын хүний нөөц, хамтарсан төсөл, хөтөлбөр, түгээн дэлгэрүүлэлтийн бодлого, төлөвлөлт, хэрэгжилт, зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Л.Мөнхтуяа

507

267131

Munkhtuya@mecs.gov.mn

3.ЕРӨНХИЙ БОЛОВСРОЛЫН БОДЛОГЫН УДИРДЛАГА,

ЗОХИЦУУЛАЛТЫН ГАЗАР

28

1

Газрын дарга

Ж.Ганбаатар

504

262424

Ganbaatar@mecs.gov.mn

29

2

Сургалтын хөтөлбөр, үнэлгээний бодлогын удирдлага, зохицуулалт, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

Н.Мөнхбаяр

 

 

524

323224

Munkhbayar@mecs.gov.mn

30

3

Ерөнхий боловсролын салбарын хүний нөөцийн бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан шинжээч

Д.Наранзул

501

263181

Naranzul@mecs.gov.mn

31

4

Суралцагчийн хөгжил, төлөвшил, хамгааллын бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан шинжээч

Б.Дуламсүрэн

501

263181

Dulamsuren@mecs.gov.mn

32

5

Тэгш хамран сургалтын бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Б.Гэрэлтуяа

501

263181

Gereltuya@mecs.gov.mn

33

6

Сургалтын байгууллага, сургалтын орчин, хэрэглэгдэхүүний бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Х.Энхбаяр

524

323224

Enkhbayar.Kh@mecs.gov.mn

3.1.Сургуулийн өмнөх боловсролын хэлтэс

34

1

Хэлтсийн дарга

Ж.Мягмар

406

266752

Jmyagmar@mecs.gov.mn

35

2

Сургалтын хөтөлбөр, үнэлгээний бодлогын удирдлага, зохицуулалт, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

Ц.Сарантуяа

420

263284

 

Sarantuya.Ts@mecs.gov.mn

36

3

Сургалтын байгууллагын хөгжил, хүний нөөцийн бодлогын удирдлагын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан шинжээч

Б.Гантөгс

420

263284

 

Gantugs@mecs.gov.mn

37

4

Тэгш хамран сургалт, хүүхдийн хөгжил хамгаалал, сургалтын орчны бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

С.Пүрэвсайхан

420

263284

 

Purevsaikhan@mecs.gov.mn

3.2.Суралцагчийн хоол үйлдвэрлэл, үйлчилгээний хэлтэс

38

1

Хэлтсийн дарга

Т.Түмэнжаргал

417

260724

Tumenjargal@mecs.gov.mn

39

2

Суралцагчийн хоол үйлдвэрлэл, үйлчилгээний бодлогын удирдлага, зохицуулалт, тайлагналт, шим тэжээлийн асуудал хариуцсан шинжээч

Д.Цэндсүрэн

516

318131

Tsendsuren@mecs.gov.mn

40

3

Суралцагчийн хоол үйлдвэрлэл, үйлчилгээний орчин, хүний нөөцийн бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

 

518

318131

 

4.ДЭЭД БОЛОН МЭРГЭЖЛИЙН БОЛОВСРОЛЫН БОДЛОГЫН УДИРДЛАГА, ЗОХИЦУУЛАЛТЫН ГАЗАР

41

1

Газрын дарга

Х.Тамир

502

260613

      Tamir.Kh@mecs.gov.mn

42

2

Сургалтын байгууллагын хөгжил, чанарын баталгаажуулалтын удирдлага, зохицуулалт, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

 

505

263449

 

43

3

Сургалтын хөтөлбөр, үнэлгээ, хүний нөөцийн бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан шинжээч

Т.Уранчимэг

505

263449

Uranchimeg.T@mecs.gov.mn

44

4

Эрдэм шинжилгээ, сургалт, судалгаа, сургалтын орчны бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан шинжээч

О.Оюунбилэг

505

263449

Oyunbilegoirov@mecs.gov.mn

45

5

Оюутны хөгжил, насан туршийн суралцахуйн бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Д.Батцэцэг

505

263449

Battsetseg@mecs.gov.mn

4.1.Мэргэжлийн боловсрол, сургалтын хэлтэс

46

1

Хэлтсийн дарга

Д.Эрдэнэбат

508

260613

Erdenebat@mecs.gov.mn

47

2

Сургалтын хөтөлбөр, үнэлгээний бодлогын удирдлага, зохицуулалт, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

Ё.Бадамхатан

503

 

260325

Badamkhatan@mecs.gov.mn

48

3

Суралцагчийн хөгжил, хамгаалал, насан туршийн суралцахуйн бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан шинжээч

Ц.Отгонмягмар

503

 

260325

Otgonmyagmar@mecs.gov.mn

49

4

Мэргэжлийн боловсролын салбарын хүний нөөцийн бодлогын удирдлага, зохицуулалт хариуцсан шинжээч

Д.Адилбиш

503

 

260325

Adilbish@mecs.gov.mn

50

5

Нийгмийн түншлэл, хөдөлмөр эрхлэлт, сургалтын байгууллагын хөгжил, сургалтын орчны бодлого, зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Ж.Цэцэгжаргал

503

 

 

260325

Tsetsegjargal@mecs.gov.mn

5.ТӨРИЙН ЗАХИРГААНЫ УДИРДЛАГЫН ГАЗАР

51

1

Газрын дарга

Б.Гантулга

418

260409

Gantulga@mecs.gov.mn

52

2

Яамны хүний нөөцийн бодлого, төлөвлөлт, зохицуулалт хариуцсан ахлах шинжээч, төрийн албаны салбар зөвлөлийн нарийн бичгийн дарга

Ш.Сарантуяа

105

266131

Sarantuya@mecs.gov.mn

53

3

Харьяа байгууллагын удирдлагын асуудал хариуцсан шинжээч

Д.Одончимэг

105

266131

Odonchimeg@mecs.gov.mn

54

4

Төлөвлөлт, тайлагналт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Д.Соёлмаа

419

266295

Soyolmaa@mecs.gov.mn

55

5

Яамны дотоод асуудал, шагнал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

М.Уранзул

419

266295

Uranzul@mecs.gov.mn

56

6

Албан хэрэг хөтлөлт хариуцсан мэргэжилтэн

Г.Амаржаргал

119

262227

Amarjargal@mecs.gov.mn

57

7

Жендер, төрийн бус байгууллагын хамтын ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн

Н.Янжиндулам

412

263653

Yanjindulam@mecs.gov.mn

58

8

Цахим сүлжээ, тоног төхөөрөмжийн аюулгүй ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн

П.Ууганбаяр

422

263600

Uuganbayar@mecs.gov.mn

59

9

Бичиг хэргийн асуудал хариуцсан ахлах зохион байгуулагч

Ж.Болорчимэг

119

262227

Bolorchimeg.J@mecs.gov.mn

60

10

Ахлах нягтлан бодогч

Б.Мэнд-Амар

123

263663

Mendamar@mecs.gov.mn

61

11

Архивч

Б.Баярхүү

116

266428

Bayarkhuu@mecs.gov.mn

62

12

Нярав

П.Энхтайван

106

263727

Enkhtaivan@mecs.gov.mn

63

13

Иргэд олон нийттэй харилцах ажилтан

 

 

 

 

64

14

Хэвлэл мэдээллийн ажилтан

Ц.Энхцэцэг

110

260723

Enkhtsetseg@mecs.gov.mn

65

15

Дэд сайдын туслах бөгөөд төсөл хөтөлбөрийн нэгдсэн зохицуулалт хариуцсан ажилтан

Б.Сайнбилиг

509

262003

Sainbilig@mecs.gov.mn

5.1.Хууль, эрх зүйн хэлтэс

66

1

Хэлтсийн дарга

Б.Жавзанжаргал

416

263118

Javzanjargal@mecs.gov.mn

67

2

Сургуулийн өмнөх болон ерөнхий боловсролын эрх зүйн асуудал, мэдээллийн сан, тайлагнал хариуцсан ахлах шинжээч

Ч.Баярмаа

408

260367

Bayarmaach@mecs.gov.mn

68

3

Яамны болон шинжлэх ухааны эрх зүйн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Б.Энхцэцэг

408

260367

Enkhtsetseg.B@mecs.gov.mn

69

4

Мэргэжлийн болон дээд боловсролын эрх зүйн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Т.Туяацэцэг

408

260367

Tuyatsetseg@mecs.gov.mn

6.САНХҮҮ, ХӨРӨНГӨ ОРУУЛАЛТЫН ГАЗАР

70

1

Газрын дарга

О.Хуягцогт

414

260387

Khuyagtsogt@mecs.gov.mn

71

2

Төсвийн ерөнхийлөн захирагчийн төсвийн багцын  санхүүжилт, тайлагналт, бүртгэл хариуцсан ахлах шинжээч бөгөөд төсвийн ерөнхий нягтлан бодогч

Х.Ганцэцэг

402

 

 

 

260657

 

 

 

 

 

 

 

Gantsetseg@mecs.gov.mn

 

72

3

Салбарын төсөв, хөрөнгө оруулалтын нэгдсэн бодлого, зохицуулалт, төлөвлөлтийн нэгтгэл хариуцсан ахлах шинжээч

Т.Билэг-Өрнөх

403

263495

Bilegurnukh@mecs.gov.mn

6.1.Санхүүгийн хэлтэс

73

1

Хэлтсийн дарга

А.Мөнх-Оргил

407

260722

Munkhorgil@mecs.gov.mn

74

2

Ерөнхий боловсролын салбарын төсөв, санхүүгийн бодлого, төлөвлөлт, эдийн засгийн шинжилгээ хариуцсан шинжээч

Н.Сэдэд

403

263495

Seded@mecs.gov.mn

75

3

Сургуулийн өмнөх боловсрол, боловсролын удирдлагын байгууллагын төсөв, санхүүгийн бодлого, төлөвлөлт, эдийн засгийн шинжилгээ хариуцсан шинжээч

Б.Энхзаяа

403

263495

Enkhzaya@mecs.gov.mn

76

4

Мэргэжлийн болон дээд боловсрол, шинжлэх ухааны салбарын төсөв, санхүүгийн бодлого, төлөвлөлт, эдийн засгийн шинжилгээ хариуцсан шинжээч

М.Дэлгэрмөрөн

403

263495

Delgermurun@mecs.gov.mn

77

5

Төрийн сангийн баталгаажуулалт, дотоод асуудал, шилэн данс хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

А.Отгонсүрэн

109b

260729

Otgonsuren@mecs.gov.mn

78

6

Төрийн сангийн төлбөр тооцоо, төсвийн гүйцэтгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Б.Үзмээ

109а

260729

Uzmee@mecs.gov.mn

79

7

Төрийн сангийн төлбөр тооцоо, төсвийн гүйцэтгэл хариуцсан мэргэжилтэн

М.Ууган-Эрдэнэ

109а

260729

Uuganerdene@mecs.gov.mn

6.2.Хөрөнгө оруулалтын хэлтэс

80

1

Хэлтсийн дарга

С.Нансалмаа

524

318700

Nansalmaa@mecs.gov.mn

81

2

Хөрөнгө оруулалтын төлөвлөлт, зохицуулалт, нэгдсэн мэдээллийн сан, тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

Ч.Батболд

523

70120940

Batbold@mecs.gov.mn

82

3

Газар зүйн мэдээллийн системд суурилсан хөрөнгө оруулалтын төлөвлөлт, хөгжүүлэлт, зохицуулалт хариуцсан шинжээч

Т.Амартүвшин

518

320358

Amartuvshin@mecs.gov.mn

83

4

Ерөнхий боловсролын сургалтын байгууллага, Боловсрол, шинжлэх ухааны газрын хөрөнгө оруулалтын бодлого, төлөвлөлт, зохицуулалт, худалдан авах ажиллагаа хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Т.Сумъяа

518

320358

Sumiya@mecs.gov.mn

84

5

Сургуулийн өмнөх сургалтын байгууллага, шинжлэх ухааны салбарын хөрөнгө оруулалтын бодлого, төлөвлөлт, зохицуулалт, худалдан авах ажиллагаа хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Ш.Энхтуул

518

320358

Enkhtuul@mecs.gov.mn

85

6

Мэргэжлийн болон дээд боловсрол, харьяа байгууллагын хөрөнгө оруулалтын бодлого, төлөвлөлт, зохицуулалт, худалдан авах ажиллагаа хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Б.Түмэнбаяр

518

320358

Tumenbayar@mecs.gov.mn

7.ГАДААД ХАРИЛЦАА, ХАМТЫН АЖИЛЛАГААНЫ ГАЗАР

86

1

Газрын дарга

Ш.Нарантуяа

415

262916

Narantuya.Sh@mecs.gov.mn

87

2

Сургуулийн өмнөх болон ерөнхий боловсрол, шинжлэх ухааны салбарын гадаад харилцаа, хамтын ажиллагаа, төлөвлөлт, тайлагналт хариуцсан шинжээч

Б.Энхбаяр

422

70120939

Enkhbayar@mecs.gov.mn

88

3

Дээд болон мэргэжлийн боловсролын салбарын гадаад харилцаа, хамтын ажиллагаа хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

 

422

70120939

 

89

4

Гадаадаас болон гадаадад суралцах оюутны бодлогын зохицуулалт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Г.Алтанзул

422

70120939

Altanzul@mecs.gov.mn

90

5

Төсөл хөтөлбөр хариуцсан мэргэжилтэн

Д.Номин

422

70120939

Nomin@mecs.gov.mn

8.ХЯНАЛТ-ШИНЖИЛГЭЭ, ҮНЭЛГЭЭ, ДОТООД АУДИТЫН ГАЗАР

91

1

Газрын дарга

Ч.Энх-Амгалан

404

264247

 

Enkhamgalan@mecs.gov.mn

92

2

Ерөнхий боловсролын болон дээд боловсрол, харьяа байгууллагын хяналт шинжилгээ, үнэлгээ, нэгдсэн тайлагналт хариуцсан ахлах шинжээч

Б.Доржхуяг

410

260667

Dorjkhuyag@mecs.gov.mn

93

3

Мэргэжлийн болон сургуулийн өмнөх боловсрол, шинжлэх ухааны байгууллагын хяналт шинжилгээ, үнэлгээ хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Д.Батдорж

410

260667

Batdorj@mecs.gov.mn

94

4

Дотоод аудитор, санхүүгийн хяналт хариуцсан шинжээч

М.Нямханд

102

267495

Nyamkhand@mecs.gov.mn

95

5

Дотоод аудитор, санхүүгийн хяналт хариуцсан шинжээч

О.Баярсүрэн

102

267495

Bayarsuren@mecs.gov.mn

 

Засгийн газрын III байрны харуул хамгаалалтын алба

Харуул хамгаалалтын хэлтэс

 

263513

--

 

Тусламж үйлчилгээ

Чухал холбоосууд